برای شارژ کارتریج لیزری . جوهری . سیاه و سفید . رنگی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

وقتی کارتریج پرینترم تمام شد, یک نو بجای آن خریداری کنم یا آن را به دست تعمیر کار سپرده تا شارژ کند؟ آیا شارژ کارتریج آسیبی به دستگاه من نمی زند؟ آیا پس از شارژ کیفیت اولیه خود را به دست خواهد آورد؟ و سوالاتی دیگر از این دست که خود نیز به شک و تردید کاربر اضافه خواهند کرد. شاید اینها  سوالاتی باشند که گاها ذهن بسیاری از  کاربران ماشین های اداری را به خود مشغول کنند.

ساختار داخلی ماشین های اداری به گونه ای طراحی شده تا کارتریج به عنوان قطعه ای بیرونی, قابل تعویض و بدون  تاثیر بالقوه بر روی سایر بخش های مکانیکی و الکترونیکی در نظر گرفته شود و کیفیت کارتریج به جز در خروجی کاغذ نمود خارجی دیگری نداشته باشد.

در واقع کارتریج هنگام قرار گرفتن در پرینتر توسط دو نقطه با پرینتر ارتباط فیزیکی برقرار می کند:

اولین نقطه چرخ دنده ای است که توسط یک موتور از داخل پرینتر, غلطک حساس به نور را به حرکت در آورده و در صورت گیر و گرفتگی بدونه آسیب به پرینتر به طور خودکار متوقف خواهد شد و دومین نقطه هم سیم ارتباط الکترو مغناطیسی کارتریج بوده که آن را باردار یا تخلیه بار الکتریکی می کند.

با این وجود, سهل انگاری در شارژ نیز می تواند ایراداتی در فرآیند کاری پرینتر ایجاد کند. ریزش پودر از کارتریج و کثیفی محیط داخلی پرینتر, شکستگی قطعات به هنگام شارژ که پس از قرار گیری در دستگاه در داخل قطعات مکانیکی آن گیر و مانع از ادامه فعالیت آن می شود, یا محکم نبستن اتصالات کارتریج که منجر به باز شدن آن به موقع جازدن یا بیرون کشیدن می شود از جمله اتفاقاتی است که می تواند به واسطه بی دقتی فرد شارژ کننده رخ دهند.

در نهایت می توان نتیجه گرفت که کارتریج به خودی خود در نمونه های اصل, تقلبی یا شارژ شده تفاوتی نداشته و این نحوی اجرای فرآیند شارژ است که باعث بروز آسیب های احتمالی و مسائل مشابه برای دستگاه می شود.

منبع: extremetech.com

جلال طاهری - 48 posts

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

دیدگاهتان را بنویسید