پرینت از هر جا با هر ابزاری! این شعاری است که گوگل برای سرویس پرینت ابری خود انتخاب کرده. تکنولوژی جدیدی که پرینتر های قدیمی را به وب متصل کرده تا استفاده از آنها برای سیستم عامل های موبایل یا سیستم عامل های ابری مانند Chromium فراهم گردد. به این ترتیب با استفاده از Google Cloud Print پرینتر های خانه یا محل کار در هر زمان و مکان در دسترس بوده و از دستگاه هایی مانند تبلت, موبایل, کروم بوک, کامپیوتر یا هر دستگاه دیگری که به اینترنت متصل باشد می توان به راحتی با آن پرینت کرد.

Google Cloud Print چگونه کار می کند؟

در دنیای پرینتر ابری, می توان هر چیزی را از هر ابزار هوشمندی به وسیله هر پرینتر متصلی چاپ کرد.

زمانی که دستور چاپ برای Google Cloud Print ارسال می شود, فایل مورد نظر به طور کاملا محافظت شده و از طریق وب برای پرینتر ارسال می گردد. در این حالت هیچ تفاوتی نخواهد کرد که شما در همان اتاق باشید یا در قاره ای دیگر, از کامپیوتر سنتی استفاده کنید یا از تبلت یا حتی اینترنت.

چرا از Google Cloud Print استفاده کنم؟

همان اتفادازه که در فناوری های همراه, برنامه های مبتنی بر سرویس های ابری و محتوای وب در حال پیشرفت هستیم در حال فاصله گرفتن از فناوری های قدیمی تر هم بوده ایم که شاید بارها در برخورد با آنها به مکل برخورد کرده ایم. در ابتدای لیست این فناوری های قدیمی پرینتر ها قرار دارند.

استفاده از سرویس پرینت ابری گوگل ساده است

با استفاده از پرینتر های آماده برای سرویس ابری, قابلیت های Google Cloud Print به طور بلقوه ای خود نمایی خواهند کرد. پرینتر های آماده برای سرویس ابری به طور خودکار با اتصال به اینترنت بی سیم در محیط خانه یا محل کار به سرویس ابری گوگل متصل شده تا همیشه در دسترس باشند. همچنین به خاطر اتصال همیشگی به اینترنت نیازی به دستکاری برای بروزرسانی راه انداز یا میان افزار نیز نخواهد بود.

پرینتر های عادی نیز به سادگی می توانند به این سرویس متصل و آماد فعالیت شوند.

سرویس پرینت ابری گوگل امن است

به گفته سازندگان, امنیت فایل ها در این سرویس در اولین درجه از اهمیت قرار دارند. پرونده ها به وسیله یک ارتباط امن HTTPS به وب منتقل شده و هنگام اتمام فرآیند پرینت پاک می شوند. در میانه کار نیز می توان هر یک از پروسه ها را با استفاده از صفحه مدیریت پاک یا ویرایش نمود.

با سرویس پرینت ابری گوگل پرینترها به اشتراک گذاشته می شوند

با استفاده از این سرویس می توان به سادگی پرونده ها را برای دوستان, همکاران یا کاربران دیگر به اشتراک گذاشت یا حتی از پرینترهای به اشتراک گذاری شده توسط دیگران استفاده نمود. این خواص باعث می شود که نیاز به ایجاد شبکه در سازمان های کوچک به منظور اشتراک گذاری ماشین های اداری حداقل برسد.

چگونه می توان از Google Cloud Print استفاده کرد؟

  • برای اتصال پرینتر های قدیمی لازم است ابتدا مرورگر کروم را بر روی سیستم عامل نصب و در سیستم عامل XP حتما از سرویس پک ۳ استفاده نمایید. وارد حساب کاربری گوگل شده و از نوار ابزار مرورگر کروم Settings و Show advanced settings را انتخاب کنید. در صفحه جدید می توان پس از انتخاب گزینه Manage در مقابل Google Cloud Print با استفاده از گزینه Add Printers پرینتر های محلی نصب شده بر روی کامپیوتر را از طریق مرورگر به سرویس ابری متصل نمود. لازم به ذکر است در این حالت برای مرتبه اول Google Cloud Print باید فعال شود.
  • برای اتصال پرینتر های قدیمی در محیط هایی مثل مدارس و شرکت ها نیز می توان از سرویس Cloud Print Connector برای ویندوز یا لینوکس استفاده کرد.

با چه نرم افزارهایی و از چه محیط هایی می توان با Google Cloud Print پرینت گرفت؟

  • در تمامی دستگاه ها با استفاده از مرورگر کروم و ارسال دستور پرینت Ctrl+P از محتوای دلخواه
  • در ابزار های مبتنی بر سیستم عامل اندروید و با استفاده از نرم افزار رسمی Google cloud print در فروشگاه Google Play
  • در ابزار های مبتنی بر سیستم عامل IOS و با استفاده از نرم افزار Print central Pro
  • در موبایل های فاقد سیستم عامل شناخته شده و با استفاده از ابزار های موبایل گوگل مانند Google Docs یا Gmail
  • در سیستم های مبتنی بر ویندوز و با استفاده از نرم افزار Google cloud print for windows یا Cloud Print Service مناسب برای محیط های اداری و بزرگ
  • در سیستم های مبتنی بر مکینتاش و با استفاده از نرم افزار Cloud Print

منبع: Google

جلال طاهری - 49 نوشته

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

3 در جواب به “پرینتی از روی ابرها با Google Cloud Print”

دیدگاهتان را بنویسید