سنسور تماس با تصویر چیست؟

سنسور تماس با تصویر چیست؟
۲۹ خرداد ,۱۳۹۷ بدون دیدگاه چگونه کار می کند,وبلاگ جلال طاهری

سنسورهای تماس با تصویر (CIS) سنسورهای تصویری هستند که در اسکنرهای مسطح مورد استفاده قرار می گیرند و تقریبا در تماس مستقیم با شی که باید اسکن شوند قرار دارند. دستگاه های شارژ همراه یا (CCD) که اغلب برای این برنامه استفاده می شود از یک آینه برای انعکاس نور به سنسور ایستا بهره می برند. CISs بسیار کوچکتر از CCD هستند و معمولا یک دهم CCD برق مصرف می کنند، به همین خاطر به ویژه برای ابزارهای های کم مصرف و قابل حمل مناسب است که اغلب از طریق USB پشتیبانی می شود.

واحد اسکنر با CIS: A: مونتاژ شده، B: باز شده, 1: بدنه، 2: هادی نور، 3: لنز، 4: تراشه با دو ال ای دی سه رنگ ، 5: واحد CIS
واحد اسکنر با CIS: A: مونتاژ شده، B: باز شده, 1: بدنه، 2: هادی نور، 3: لنز، 4: تراشه با دو ال ای دی سه رنگ ، 5: واحد CIS

یک CIS معمولا شامل یک آرایه خطی از آشکارسازها است که تحت پوشش لنزهای متمرکز قرار گرفته و با چراغ های قرمز، سبز و آبی برای نوردهی پشتیبانی می شود. استفاده از LED ها به CIS اجازه می دهد به شدت از لحاظ مصرف انرژی به صرفه باشند و اجازه می دهد تا اسکنر ها از طریق ولتاژ خطی کم از طریق اتصال USB تامین شوند. همچنین دستگاه های CIS معمولا کیفیت تصویر پایین تری را نسبت به دستگاه های CCD تولید می کنند. به ویژه، عمق میدان تا حد زیادی محدود است که البته یکی از مشکلات عمده برای موادی است که کاملا مسطح نیستند.

با این حال، سنسور تماس CIS است کوچکتر و سبکتر از سنسور خطی CCD است, و اجازه می دهد تا تمام عناصر لازم نوری در یک ماژول فشرده شامل شوند که در نتیجه به ساختار داخلی اسکنر کمک می کند.

با سنسور تماس CIS، اسکنر قابل حمل می تواند با ارتفاع فقط 30 میلی متر طراحی شود. CIS یک جزء کلیدی در صنایع جدید محصوب می شود که به طور گسترده ای در اسکنرها (به ویژه اسکنرهای قابل حمل)، الکتروگرافها، بارکد خوانها و تکنولوژی شناسایی نوری استفاده می شود.

منبع: wikipedia

درباره نویسنده

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهین افزار اصفهان از روز سه شنبه 7 تا دوشنبه 13 خرداد به مدت 6 روز کاری تعطیل می باشد