برای شارژ کارتریج لیزری . جوهری . سیاه و سفید . رنگی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

خروجی کارتریج های شارژی می توانند مانند خروجی کارتریج نو با کیفیت باشند!

بسیار واضح است که پودر یا جوهر های مورد استفاده برای شارژ کارتریج ها هیچ گاه مانند نمونه موجود در کارتریج های اصل نمی شوند. اما استفاده از مواد اولیه خوب و قرار دادن پودر یا جوهر به مقدار مناسب در مخزن کارتریج, می تواند کیفیتی نسبتا مشابه با آنچه کاربر از یک کارتریج اصل انتظار دارد ایجاد کند.

پرینت به اندازه یک کارتریج نو, با هزینه کمتر!

یک کارتریج نو در نمونه اصل خود قیمتی بسیار بالا دارد در حدی که در برخی موارد از قیمت پرینتر هم بیشتر می شود. این اتفاق در پرینترهای لیزری رنگی که کارتریج های چهار تایی دارند بیشتر نمود پیدا می کند. در مقابل کارتریج های تقلبی یا طرح نیز در بازار وجود دارند که در اکثر موارد با قیمتی برابر با یک سوم نمونه اصلی همراه هستند. این کارتریج ها از نظر ظاهری تفاوت چندانی با نمونه اصلی نداشته, اما در باطن می توانند بسیار متفاوت باشند.

برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 – مقدار پودر یا جوهر ریخته شده در کارتریج در هنگام اسمبل

بسیاری از این کارتریج ها از کشور چین وارد شده تا پس از گذشتن از مبادی متععد به دست فروشندگان محلی و در نهایت مشتری برسند. در بین این کارتریج ها مواردی نیز وجود دارند که کمتر از میزان مناسب پودر یا جوهر داشته و زوتر از انتظار کاربر تمام می شوند که البته اتهامی هم به فروشندگان وارد نیست. در مقابل به جای خرید کارتریج نو, شارژ کارتریج های قدیمی وجود دارد که در صورت سپردن آن به شخص قابل اعتماد می توان انتظار داشت تا به تعداد قابل قبولی خروجی دهد.

2 – کیفیت قطعات داخلی مانند غلطک های درام, مگنت, فوم رول و غیره

بسیاری از مشتریان بعد از باز کردن کارتریج نو از داخل بسته بندی, با کیفیت پرینت بسیار پایین, پودر ریزی یا مشکلاتی از این دست مواجه می شوند. هر چند که کارتریج به ظاهر نو بوده ولی قطعات سازنده آن در باطن از کیفیت ساخت بسیار پایینی برخوردار هستند. شاید بتوان وجود این دسته از مشکلات را در کارتریج های شارژی تحمل کرد, چرا که در بحث تعمیرات همواره درصدی خطا وجود دارد اما بدن شک وجود مشکل در جنس نو برای بسیاری از کاربران قابل تحمل نخواهد بود.

3 – کیفیت ساخت بدنه

یک کارتریج از طریق چرخ دنده های مجزا یا نصب شده بر روی قطعات خود همواره با پرینتر ارتباط مکانیکی دارد. از طرف دیگر وظیفه حفظ فاصله مناسب مابین قطعات و سرپا نگهداشتن تمام آنها در هنگام ارتباط مکانیکی بر عهده بدنه کارتریج خواهد بود. کارتریج های پلاستیکی که از کیفیت تزریق پایینی برخوردار بوده یا ضخامت و جنس مناسبی ندارند, پس از مدتی کار کردن تغییر ظاهر داده و علاوه بر اینکه درون دستگاه به درستی جای نمی گیرند, فاصله مناسب میان قطعات را هم تغییر می دهند. در نتیجه از پس با وجود شارژ شدن یا حتی تعویض قطعات متعدد در کارتریج باز هم شاهد کیفیت بسیار پایین پرینت در حد غیر قابل قبول خواهیم بود.

4 – سازگاری کامل با دستگاه و میزان تشابه با نمونه اصلی

برخی از کارتریج های لیزری اچ پی و کانن دقیقا مشابه هم بوده و تنها در نام با هم تفاوت داشته و برخی دیگر از این کارتریج ها تفاوت های بسیار جزئی در برآمدگی ها و فرورفتگی ها یا ابعاد بدنه خود داردند. بدیهی است که بسیاری از تولید کنندگان کارتریج برای افزایش سود آوری, این تفاوت های جزئی را نادیده گرفته و از یک قالب برای تولید هر دو مدل کارتریج استفاده می کنند. اما این کارتریج های به ظاهر مشابه با یکی از دستگاه های مقصد مشکل داشته و به دلیل درست جا نرفتن در ریل های دستگاه باعث کاهش کیفیت خروجی خواهند شد.

آیا اصلا کارتریج های طرح نو هستند؟

معمولا کشورهای توسعه یافته چیزی به نامه شارژ کارتریج ندارند. کاربران این کشورها پس از اتمام, کارتریج را دور انداخته یا تحویل مراکز بازیافت می دهند تا پس از آن اقدام به خرید یک کارتریج نو نمایند. تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد, اما مشکل ما با سرنوشت کارتریج های دور انداخته یا به بازیافت سپرده شده است. این کاتریج ها از طرق مختلف به کشور چین رفته تا پس از تمیز کاری, رنگ, شارژ و تعویض قطعات فرسوده دوباره بسته بندی شده و به عنوان کارتریج های نوی اصلی یا طرح کیفیت بالا وارد کشور ما شوند. این گروه از کارتریج ها معمولا به عنوان کارتریج اصلی به مشتریان داده شده یا با قیمت های بسیار بیشتری نسبت به نمونه های طرح معمولی در بازار فروخته می شوند.

هرچند در بسیاری از موارد مشکلی در کیفیت یا کاراریی این کارتریج ها وجود ندارد اما قیمتی که برای فروش آنها طلب می شود نسبت به آنچه که در حقیقت وجود دارد بسیار بالا بوده و نوعی بی انصافی به حساب خواهد آمد.

ختم کلام

سوی سخن در هیچ یک از موارد ذکر شده در بالا به سمت  تولید کنندگان نبوده و از طرف دیگر فروشندگان نیز در بیشتر اوقات بدون اطلاع از آنچه که درون بسته بندی کارتریج در حال رخ دادن است اقدام به معامله آن می کنند. بدیهی است که در چنین وضعیتی تنها وظیفه مشتری بوده که با تصمیم گیری درست و به جا آنچه را که بیشتر به نفع اوست انتخاب کرده و از ایجاد مشکلات بعدی برای خود و دستگاه های خود پیش گیری نماید.

منبع: behinafzarco.ir

جلال طاهری - 49 نوشته

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

6 در جواب به “چرا باید کارتریج پرینتر خود را شارژ کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید