برای تعمیر . سرویس . فیش پرینتر . لیبل پرینتر . پرینتر حرارتی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

کاربردهای لیبل پرینتر

چاپگرهای حرارتی با چاپ لیبل در جاهایی که احتیاج به لیبل هست، می توانند بهره وری را افزایش دهند. چاپگرهای حرارتی کوچک‌، ساده‌، بادوام‌ و کم‌هزینه‌تر از چاپگرهای لیزری یا ماتریس نقطه‌ای هستند.

چاپ داده های متغیر روی برچسب

چاپگرهای حرارتی مناسب جاهایی هستند که نیاز به برچسب‌های جداگانه یا دسته‌ای با فیلدهای متغیر دارند. در چنین مواردی، چاپگرهای حرارتی می توانند در حد نیاز کاربر و بدون ضایعات چاپ کنند.

چاپ روی اندازه های مختلف برچسب

چاپگرهای حرارتی برای برای چاپ روی برچسب با ابعاد متفاوت، ایده‌آل هستند، چون که به راحتی با اندازه‌های مختلف برچسب سازگار می‌شوند. در واقع، در چاپگرهای حرارتی با عرض چاپ گسترده، می توان برچسب هایی با اندازه های مختلف را به در یک حرکت چاپ کرد. چاپگرهای لیزری و ماتریس نقطه‌ای نمی‌توانند چنین ادعایی داشته باشند، چون که رسانه های برچسب داری که با پرینترهای لیزری سازگار باشند بسیار کم هستند.

چاپ گرافیک و فونت با لیبل پرینتر

چاپگرهای حرارتی می توانند هر تصویر گرافیکی از جمله لوگو را چاپ کنند. علاوه بر این، لیبل پرینترها هم مثل پرینترهای لیزری، فونت‌های متنی «مقیاس‌پذیر» هستند، یعنی می‌توان آن‌ها را با هر اندازه ای تنظیم کرد. در مقایسه، ابعاد فونت‌های بیت مپ در پرینتر های دات ماتریکس یا به اصطلاح سوزنی بسیار محدود هستند. (به عنوان مثال، 8، 10، 12، 14، 16 یا 18)

چاپ بارکد با لیبل پرینتر

بارکدهای چاپ شده با چاپگرهای حرارتی مستقیم از جمله بارکدهای پیچیده و دوبعدی – بیشترین اسکن پذیری را در بین هر فناوری چاپی دیگری ارائه می دهند.

ابعاد لیبل پرینتر

لیبل پرینترهای حرارتی بی صدا هستند. آنها همچنین ابعاد بسیار کوچکتری از چاپگرهای ماتریس نقطه ای، جوهر افشان یا لیزری دارند. چاپگرهای حرارتی در دونوع کلی طراحی می شوند: رومیزی و موبایل. چاپگرهای حرارتی رومیزی بزرگتر از چاپگرهای حرارتی موبایل هستند.

هزینه های عملیاتی کم

هزینه های اولیه ی چاپگرهای حرارتی معمولاً بالاست اما هزینه نگهداری کمتری در مقایسه با سایر فناوری‌های چاپی دارند. به علاوه هزینه های نگهداری کمتر در طولانی مدت می تواند به سرعت خرجی که برای خرید چاپگر شده را جبران کند.

فناوریکیفیت چاپ برچسبخوانایی اسکنرهزینه نصب اولیههزینه نگهداری طولانی مدتضایعات
ماتریس نقطه ایقابل قبولکمکم / متوسطمتوسط / زیادبالا
جوهر افشانمتوسطمتوسطبالامتوسط / زیادبالا
لیزریمتوسطقابل قبولبالامتوسط / زیادبالا
حرارتی مستقیممتوسط / عالیمتوسط / عالیکمکمکم
انتقال حرارتیعالیعالیمتوسط / زیادکمکم

انتخاب لیبل پرینتر مناسب

انتخاب چاپگر مناسب آنقدرها که در ابتدا به نظر می رسد ترسناک نیست. با چند سول ساده می توانند انتخاب ها را به میزان قابل توجهی محدود کرد. مثلا:

 • از برچسب های بارکد برای چه کاری استفاده می شوند
 • چاپگرها کجا قرار می گیرند؟
 • چاپگرها در چه محیطی (دما، لرزش، رطوبت، در معرض مواد شیمیایی و غیره) کار خواهند کرد؟
 • چرخه های کاری پیش بینی شده برای چاپگرها چقدر است؟
 • چه تعداد لیبل در دقیقه لازم است؟
 • برچسب ها چه ابعادی دارند؟
 • محتویات برچسب چند بار تغییر می کند؟
 • آیا چاپگرها به شبکه وصل می شود؟
 • بودجه چقدر است؟

به علاوه موارد زیر هم اهمیت دارند:

دوام پرینتر

شرایطی که چاپگر در آن قرار می گیرد خیلی مهم است، مثلا: بعضی از چاپگرهای Zebra مخصوصا برای محیط‌های صنعتی خشن طراحی شده‌اند و محفظه ی داخلی آنها مهمر و موم شده تا گرد و غبار نتواند وارد دستگاه شود.

حجم چاپ

روزی چندتا لیبل پرینت می کنید؟ بعضی از مدل های چاپگرهای زبرا طوری طراحی شده اند که 24 ساعته کار کنند. البته مدل‌های کم حجم دیگری هم هستند. یزا همین سرعت چاپ عامل خیلی مهمی برای تهیه لیبل پرینتر است.

سرعت چاپ

در صورتی که در طول روز نیاز دارید تا تعداد زیادی لیبل چاپ کنید، سرعت چاپ برای شما خیلی اهمیت پیدا می کند. سرعت چاپ زمان سپری شده بین دریافت فرمان چاپ و تکمیل فرآیند چاپ است و بسته به پیچیدگی قالب برچسب و توانایی چاپگر برای پردازش این اطلاعات، زمان چاپ ممکن است متغییر باشد.

دوام تصویر روی برچسب

انتقال حرارتی تنها راه حل است اگر تصاویر واضح و بادوام برای چندین سال دوام داشته باشند. چاپگرهای حرارتی مستقیم، در مقایسه، برای کاربردهای کوتاه مدت که در آن برچسب فقط برای مدت زمان محدودی دوام داشته باشد – از یک هفته تا یک سال، ایده آل هستند. حرارت مستقیم به اندازه انتقال حرارتی بادوام نیست، به خصوص زمانی که در معرض نور مستقیم خورشید یا مواد شیمیایی قرار می گیرد. انواع کاغذ حرارتی مستقیم نیز تا حدودی محدودتر از انواع موجود برای چاپگرهای انتقال حرارتی است.

وضوح چاپ لیبل

رزولوشن بالاتر (برحسب نقطه در اینچ یا dpi) می تواند برای چاپ بهتر متن و بارکد روی برچسب‌های بسیار کوچک، مانند برچسب‌هایی که معمولاً در صنایع الکترونیک یا داروسازی استفاده می‌شوند، به کار آید. وضوح چاپ بالاتر، چاپ واضح و دقیق اطلاعات بیشتر را در فضاهای کوچک و بدون آسیب رساندن به خوانایی فراهم می کند. اکثر چاپگرهای زبرا با وضوح 203 dpi برای اکثر برنامه‌های معمولی کافی هستند به علاوه مدل‌های 300 dpi و حتی 600 dpi هم برای ارائه وضوح بالاتر وجود دارند.

عرض چاپ

یکی دیگر از عوامل در انتخاب چاپگر، تعیین بزرگترین برچسبی است که برای چاپ نیاز دارید. به عنوان مثال، چاپگرهای حرارتی Zebra مجموعه‌ای از حداکثر عرض چاپ را ارائه می‌دهند که از 2 اینچ تا 8.5 اینچ است. اگر برنامه شما به برچسب های بزرگ نیاز دارد (به عنوان مثال، برچسب های حمل و نقل، فاکتورهای چند قسمتی، یا برچسب های روی محصولات و بسته های بزرگ)، باید چاپگر برچسب عریض با عرض چاپ 6 اینچ یا بیشتر انتخاب کنید.

حتی اگر برنامه به برچسب‌های بزرگ نیاز نداشته باشد، گاهی اوقات چاپگر برچسب عریض می‌تواند سودمند باشد. برای مثال، در حالی که یک چاپگر با عرض 4 اینچ می‌تواند فرمت برچسب متداول 6 اینچ در 4 اینچ را چاپ کند، باید اطلاعات را بچرخاند و آن را در طول (4 اینچ در 6 اینچ) چاپ کند. چاپگر با عرض 6 اینچ می تواند همان برچسب را به صورت (4″W در 6″L) چاپ کند.

در فرمت (4″W در 6″L)، بارکد به سبک “نردبانی” نشان داده می شود. فرمت بارکد 6 اینچ × 4 اینچ به سبک معمولی «حصار حصار» نشان داده شده است. برای اکثر چاپگرها چاپ بارکدهای چرخانده شده دشوارتر است. برچسب‌های چرخیده باید آهسته‌تر چاپ شوند تا به همان کیفیت حالت عادی برسند. فناوری منحصر به فرد زبرا تضمین می‌کند که مقدار صحیح گرما به هر قسمت از هد چاپی در تمام سرعت‌ها داده می‌شود تا کیفیت بارکدهایی را که در هر جهت تولید می کند ثابت باشند. یک چاپگر عریض 6 اینچ یک برچسب 6 اینچی در4 اینچ را سه برابر سریعتر از چاپگر 4 اینچی تکمیل می کند و 50 درصد دز مصرف رول برچسب صرفه جویی خواهد کرد.

ویژگی های چاپگر برچسب

فاکتورهای دیگری که هنگام خرید یک چاپگر حرارتی خاص باید در نظر گرفته شوند، شامل موارد زیر می شوند:

 • امکان برش لیبل
 • چراغ یا صفحه نمایش برای اطلاع رسانی وضعیت پرینتر به کاربر
 • قابلیت های ارتباطی: پارالل، سریال، USB، بلوتوث، اترنت سیمی یا بی سیم
 • فونت: مقیاس پذیر در مقابل بیت مپ، مجموعه فونت های آسیایی غیر رومی برای کاراکترهای بین المللی مانند چینی و ژاپنی، فونت های TrueType® و غیره.

هر یک از این گزینه ها می تواند به چاپگر کمک کند تا نیازهای برنامه را با دقت بیشتری برآورده کند و بهره وری اپراتور را افزایش دهد. به عنوان مثال، گزینه حالت لایه برداری می تواند کاربرد سریع برچسب را تسهیل کند. در حالت لایه برداری، چاپگر برچسب را از پشت آن جدا می کند، بنابراین به جای برداشتن دستی، کاربر می تواند به سادگی برچسب را گرفته و آن را بچسباند.

منبع: zebra.com

جلال طاهری - 49 نوشته

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

دیدگاهتان را بنویسید