برای تعمیر . سرویس . پرینتر لیزری سیاه و سفید . رنگی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

نظر کلی

HP LaserJet Pro M15w با اندازه یک جعبه کفش قادر به پرینت هزار سند به طور مداوم و سریع با یک کارتریج تونر است و هزینه ای کمتر از بسیاری از رقبای جوهر افشان خود دارد.

مزایا

  • پرینت سریع 19 برگ در دقیقه
  • مقرون به صرفه و آسان برای استفاده
  • پشتیبانی نرم افزاری قوی

معایب

  • پرینت دو طرفه ندارد
  • وضوح پرینت کم است
  • صفحه نمایش ال سی دی ندارد
  • امکانی برای تنظیمات ندارد

HP LaserJet Pro M15 کاملاً با هدف رونق اقتصاد خرد که خانه آنها محل کار آنهاست ارائه شده، زیرا آخرین پرینتر لیزری اچ پی نه تنها کوچکترین در کلاس خود بلکه ارزان ترین آن نیز هست. این یک ماشین تک رنگ بسیار پایه تنها با یک سینی ورودی است که فقط A4 و چند اندازه کاغذ کوچکتر را می گیرد و ویژگی های فانتزی مانند پرینت دوطرفه را در اینجا پیدا نخواهید کرد. به علاوه اگر به یک اسکنر مسطح نیاز دارید، باید HP LaserJet Pro MFP 28w را با ظاهری مشابه تهیه کنید.

آنچه M15w ارائه می دهد، پرینت سریع 19 برگ در دقیقه، با فناوری لیزر و در یک واحد جمع و جور است که فضای میز را کمی بیشتر از یک ورق A4 می گیرد و در حالی که ویژگی های کمی در پنل کنترل آن وجود دارد (حتی صفحه نمایش LCD هم ندارد) مجهز به Wi-Fi می باشد و توسط یک برنامه هوشمند پشتیبانی می شود، که نصب را آسان می کند و عملکردهایی مانند پرینت از فضای ابری را فراهم می سازد.

قیمت فریبنده پرینتر شامل یک كارتریج تونر نیز می شود كه به تنهایی نیمی از نرخ پرینتر را در بر می گیرد، بنابراین هزینه پرینت مداوم در صورتی که عادت به تعویض آن دارید به صرفه نیست اما با شارژ کارتریج می تواند فوق العاده به صرفه باشد.

طراحی

اچ پی مدل LaserJet Pro M15w را برای دفاتر کوچک کاری طراحی کرده است و البته برای استفاده خانگی نیز بسیار شیک و به جا خواهد بود. این پرینتر تنها یک ورودی کاغذ دارد که درب پرینتر هم بخشی از آن است و در داخل آن یک گیره کاغذ برای نگه داری دسته کاغذهای سفید تعبیه شده که با تکان دادن مرتب از هم دور می شوند، به گونه ای که در نهایت فقط کمی بزرگتر از یک صفحه A4 خواهد شد.

صفحه نمایش ال سی دی وجود ندارد و تنها سه دکمه بروی پنل تعبیه شده، که البته به نظر می رسد کاربردی هم ندارد. به هیچ وجه در حالت آماده به کار سروصدا نمی کند، در حالی که پرینتر های سنگین کار تر بسیار پر سروصدا هستند, این پرینتر در حین کار، حواس شما را پرت نخواهد کرد ، اما این نشانه ضعف پرینتر نیست و می تواند به سرعت به دستورات شما پاسخ می دهد.

می توانید در سینی ورودی نهایتا 150 عدد کاغذ قرار دهید و خروجی دستگاه هم تنها میتواند 100 صفحه را در خود جای دهد . در صورتی که بیش از حد ظرفیت خروجی در آن کاغذ بارگذاری کنید علاوه بر اینکه باعث می شود تا کاغذ در پرینتر گیر کند احتمال شکستگی نگدارنده فوق العاده پلاستیکی دستگاه هم وجود دارد.

کارتریج تونر نسبتاً بزرگ است و به راحتی در قلب دستگاه می چرخد. برنامه همراه در صورت نیاز به تعویض کارتریج به شما اطلاع می دهد. در پشت پرینتر، یک درگاه مربعی برای کابل USB پیدا خواهید کرد، که کابل مورد نیاز آن هم (فقط در نسخه m15w) در جعبه گنجانده شده است.

ویژگی ها

برای حفظ اندازه و هزینه HP LaserJet Pro M15w در حداقل ترین حالت ممکن ، مجموعه ویژگی های آن نیز تا حدودی به حداقل رسیده اند. به عنوان مثال ، فقط یک ورودی کاغذ وجود دارد، و آن نیز محدود به 150 برگه A4 ، یا کاغذ A5 یا ده پاکت DL یا C4 است و اندازه های دیگر در داخل دستگاه قابل تغذیه نیستند.

این پرینتر جایی برای کارتریج های رنگی چندگانه ندارد، بنابراین HP LaserJet Pro M15w کاملاً تک رنگ است و متأسفانه تنها در یک طرف صفحه پرینت می کند و اگر می خواهید پرینت دو طرفه داشته باشید، باید کاغذ را دستی بچرخانید و دوباره آن را وارد کنید.

سرعت پرینت 19 برگ در دقیقه است، اما نمی توانید سرعت یا کیفیت پرینت خود را تغییر دهید و وضوح پرینت 600 در 600 نقطه در اینچ بسیار کم به نظر می رسد. هیچ اسکنری در این مدل وجود ندارد، اما برنامه همراه عالی به شما امکان می دهد تا از دوربین تلفن هوشمند خود برای اسکن و پرینت اسناد بصورت بی سیم استفاده کنید. برنامه رایگان HP Smart همچنین به شما امکان می دهد تا از فضای ابری با پشتیبانی از Google Docs ، Dropbox و Evernote پرینت کنید و انجام این کار فوق العاده آسان است.

می توانید HP LaserJet Pro M15w را از طریق Wi-Fi به شبکه خانگی خود متصل کنید یا وقتی شبکه شما خراب می شود از Wi-Fi Direct استفاده کنید و اگر Wi-Fi کلا از قابلیت بی سیم دل خوشی ندارید، همیشه درگاه USB وجود دارد. برای همین HP یک کابل USB برای اتصال به پرینتر نیز در جعبه دستگاه تعبیه کرده است.

HP LaserJet Pro M15w همچنین این امکان را دارد که وقتی از آن استفاده نمی کنید، خود را خاموش کند تا در مصرف برق صرفه جویی شود. همچنین زمان آماده به کار شدن پرینتر بسیار سریع است، بنابراین این یک ویژگی با ارزش حساب می شود.

نصب و راه اندازی

به لطف یک برنامه هوشمند، HP LaserJet Pro M15w احتمالاً ساده ترین نصب را نسبت به هر پرینتر دیگری دارد, فقط کافیست پرینتر را روشن کنید و نام Wi-Fi خود را پیدا کرده و آن را برای پیوستن به شبکه انتخاب کنید. از طرف دیگر، می توانید از طریق Wi-Fi Direct یا کابل USB نیز متصل شوید.

کارتریج تونر از قبل نصب شده است (فقط باید مهرهای پلاستیکی را بردارید) و هیچ تنظیمات خاصی برای راه اندازی دستگاه آن وجود ندارد. زمان راه اندازی پرینتر بسیار سریع است (8.4 ثانیه) ، بنابراین دقایقی پس از باز کردن جعبه، اسناد را به معنای واقعی کلمه پرینت خواهید کرد.

کارایی

HP LaserJet Pro M15w پرینتی سریع و قابل اعتماد دارد و صفحات را حداقل به همان سرعتی که به اچ پی اعلام کرده یعنی 19 برگ در دقیقه خارج می کند. کاغذهای A4 و A5 راهم آنقدر سریع پرینت می کند که از ظاهر پرینتر بر نمی آید و به نظر می رسد فقط در پاکت های DL کند می شود.

فقط حیف است که شما نمی توانید کمی سرعت را قربانی کنید تا کیفیت پرینت را به افزایش دهید، زیرا متن های پرینت شده در مرز سبکی و کم رنگی قرار دارند و نتایجی مشابه پرینترهای لیزری با اندازه کامل با تنظیمات یا پیش نویس ارائه می دهد. هنگامی که اندازه ی نوشته ها کاهش می دهید ، کمبود جزئیات خواندن آن را دشوار می کند و مشکل از آنجایی می آید که وضوح پرینت نسبتاً کم600 در 600 نقطه در اینچ است. از طرف دیگر، نتایج پایدار هستند و متن تا حدی که به خطوط ناخوانا تبدیل نشود ظریف شده، همانطور كه در مدل های جوهر افشان معادل آن نیز وجود دارد.

عکس هایی که به صورت سیاه و سفید پرینت می شوند با همان سرعت متون به سمت خروجی می رسند و همچنین در وضوح از محدودیت رنج می برند. اما اچ پی M15w را برای پرینت عکس طراحی نکرده و فقط محتوای متنی برای آن در نظر گرفته شده است. با این حال، هنگامی که تعداد زیادی صفحه برای پرینت ایجاد می کنید، فقدان یکی از ویژگی های شما واقعاً نا امید می کند، که همان پرینت دوطرفه است, زیرا بدون آن هزینه کاغذ برای شما دو برابر می شود.

بنابراین جذابیت اصلی HP LaserJet Pro M15w اندازه و قیمت پایین آن است. همچنین مزیت متمایز آن نسبت به مدلهای جوهر افشان با قیمت مشابه استفاده از کارتریج تونر پودر و فناوری لیزری است که به مرور زمان و در صورت استفاده نکردن خشک نمی شود، بنابراین برای استفاده های اداری سبک و خانگی می تواند هزینه های قابل توجهی را صرفه جویی می کند.

نتیجه گیری

پرینترهای لیزری نسبت به جوهر افشان مقرون به صرفه تر هستند، اما معمولا تمایل به بزرگتر شدن دارند، بنابراین HP LaserJet Pro M15w پرینتری جمع و جور است که می تواند ابزار کار ما در خانه یا یک دفتر کاری کوچک باشد. با اطمینان و سرعت پرینت می کند و به لطف HP Smart HP، استفاده بی سیم از آن بسیار لذت بخش است. با این حال ، کیفیت پرینت تعریفی ندارد و عدم پرینت خودکار دوطرفه مضراتی است که می تواند باعث افزایش مصرف کاغذ شما شود.

منبع: techradar

جلال طاهری - 48 posts

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

دیدگاهتان را بنویسید