برای تعمیر . سرویس . پرینتر لیزری سیاه و سفید . رنگی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

نظر کلی

وقتی نوبت چاپ می رسد، به ظاهر تنها چیزی که لازم دارید یک پرینتر است، اما در واقعیت اینطور نیست. شرایط برای هر شغلی متفاوت است و هر کاربری نیازهای مختلفی برای خود دارد. مدت زمان طولانی است که چاپگرهای لیزری تک کاره فقط بین پرینت یک طرفه یا دوطرفه یک حق انتخاب ساده به کاربران خود می دهند. در بررسی جامع چاپگرHP LaserJet Pro M404dn، درنظر دارم تا نشان دهم که چگونه سری چاپگر M404 می تواند کسب و کار شما را با تنظیمات بی پایان و مطابق با نیازهای شما پیش ببرد. من به پیکربندی های مختلف سری M404 و همچنین بررسی عمیق عملکرد ، قابلیت چاپ و موارد اضافی که چاپگر لیزری تک رنگ HP LaserJet Pro M404dn برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد، خواهیم پرداخت.

مزایا

 • حاشیه کم روی صفحه
 • سریع
 • گزینه های اتصال قوی و سازگاری با تلفن های هوشمند
 • قیمت خرید مناسب
 • پرینت دوطرفه خودکار

معایب

 • کیفیت چاپ عکس نه چندان مطلوب

این پرینترها هم مانند اکثر مدل های چاپگر لیزری HP با مشخصات و جزئیات تفکیک شده ارائه شده اند و وظیفه شماست که بدانید کدام یک برای تجارت شما مناسب تر است. وقتی نوبت به چاپگر M404dn می رسد، توانایی چاپ خودکار دو طرفه به سازمان شما این امکان را می دهد تا در عین حفظ کیفیت، هوشمندانه تر و ارزان تر پرینت کنید. به عنوان یک چاپگر تک رنگ، چاپگر لیزری M404dn از HP عملکرد و قابلیت های بسیار زیادی را ارائه می دهد. این سری چاپگر دو سینی ورودی دارد که حداکثر تا 350 برگ کاغذ در آن جا می شود و یک سینی خروجی 150 برگی برای اسناد چاپ شده در بالای آن نیز وجود دارد. ناگفته نماند که وضوح چاپ M404 با کیفیت 1200 در 1200 نقطه در اینچ، درج متون واضح در اسناد تجاری را برای مشاغل حساس تضمین می کند.

چاپگر HP LaserJet Pro M404 اولین پرینت خود را بعد از روشن شدن در 6.1 ثانیه بیرون می دهد و پس از آن با سرعت 38 صفحه در دقیقه کار می کند.

به طور کلی، با صرف نظر از اینکه کدام یک از مدلهای چاپگر سری HP M404 را خریداری کنید، از این کار خود پشیمان نخواهید شد. برای هر خانه یا محیط کار کوچک یا متوسط، M404 یک همراه عالی است که عملکرد، سرعت، کیفیت و امکانات اتصال کاملی را ارائه می دهد. در حالی که سایر چاپگرهای این مجموعه کیفیت و خروجی مشابهی دارند، در مدلهای مختلف این سری تفاوت های اندکی هست که در زیر توضیح خواهم داد.

مقایسه M404n و M404dn و M404dw

در سری چاپگرهای HP LaserJet Pro M404 سه مدل وجود دارد که هرکدام تنظیماتی متناسب با نیازهای مختلف ارائه می دهند. با این حال، فریب پسوندهای مدل ها را نخورید، زیرا همه آنها از کیفیت چاپ یکسانی برخوردار هستند.

 • HP LaserJet Pro M404n
 • HP LaserJet Pro M404dn
 • HP LaserJet Pro M404dw

M404n برای کاربرانی مناسب است که می خواهند به یک شبکه اترنت متصل شوند و بیشتر می خواهند در یک طرف ورق کاغذ چاپ کنند. مدل بعدی، M404dn ، چاپ خودکار دو طرفه را به M404n اضافه می کند در حالی که M404dw شبکه بی سیم را به هردوی آنها اضافه می کند تا به کاربران بی سیم هم اجازه دسترسی به چاپگر را بدهد. در جایی که برخی از مدل های چاپگر گزینه های زیادی را ارائه می دهند و برخی دیگر به مقدار کافی مفید نیستند، پرینترهای سری HP LaserJet Pro M404 تعادل مناسبی را برای کاربران خود فراهم می کنند. همه مدل های چاپگر این سری ، چاپگرهای لیزری اختصاصی برای گروه های کاری تا 10 کاربر هستند و دو مدلی که دارای پرینت دوطرفه خودکار است می توانند با احتساب چاپ در هر دو طرف 31 برگ A4 را در دقیقه چاپ کنند و همچنین مدت 6.3 ثانیه طول می کشد تا بتوانند بعد از روشن شدن اولین برگ پرینت را به کاربر تحویل دهند.

هر سه مدل پرینترهای سری اچ پی 404 به عنوان چاپگرهای تک رنگ، فقط با استفاده از کارتریج تونر LaserJet HP 76 با قابلیت Jetintelligence کار می کنند. این مدل کارتریج می تواند تا 3000 صفحه چاپ کند. در این کارتریج از فناری چاپ جدید اچ پی HP Jetintelligence و تونر مشکی جدید HP Ecosmart استفاده شده است. ترکیب فناوری تونر HP Jetintelligence و HP Ecosmart نه تنها کیفیت چاپ پرینتر را بسیار افزایش داده است بلکه مصرف انرژی را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد و بنابراین باعث صرفه جویی در هزینه برق هم خواهد شد.

علاوه بر این، هیچ چیز بیش از حد پیچیده ای در مورد هیچ یک از پرینترهای سری M404 وجود ندارد و فقط کافیست تا مدلی را انتخاب کنید که با شرایط شما مطابقت دارد.

وضعیت کاغذ

HP LaserJet Pro M4040dn به صورت استاندارد با یک سینی چند منظوره 100 برگی و یک سینی قابل تنظیم دوم با ظرفیت 250 برگ ارائه می شود. این برای سایر مدل های این سری نیز صادق است. هر دو سینی تمام اندازه های معمول کاغذ از A6 تا A4 را قبول می کنند و همچنین برای طیف گسترده ای از سایر اندازه های استاندارد کاغذ قابل تنظیم هستند. سینی 100 برگی قابلیت کار با ورق هایی به کوچکی 76 در127 میلی متر ، یا بزرگی 216 در 356 میلی متر و وزنی از 60 گرم در متر مربع (gsm) تا 200 گرم در متر مربع gsm را دارد. همچنین تا 10 پاکت نامه با اندازه استاندارد در آن قرار می گیرد.

اتصال چاپگر

برای بالاترین سطح بهره وری، یک گروه کاری باید به خوبی به یکدیگر متصل شوند. در بسیاری از موارد، اعضای یک گروه کاری از ایستگاه های کاری متصل به شبکه اترنت یا سیمی استفاده می کنند. متناسب با این سناریو، دو مدل HP LaserJet Pro M404n و LaserJet Pro M404dn فقط یک اتصال شبکه Gigabit Ethernet 10/100/1000BASE-T دارند. با این حال گاهی اوقات ممکن است یکی از اعضای گروه کاری نیاز به انجام کارهایی خارج از شبکه اترنت داشته باشد. برای تأمین این نیاز، هر دو مدل دارای یک پورت USB 2.0 با سرعت بالا و یک پورت USB میزبان در قسمت پشتی پرینتر هستند. این درگاه ها اجازه می دهند تا کار با دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند، رایانه لوحی و درایوهای فلش به چاپگر متصل شوند.

سری LaserJet Pro M404 برای تطبیق چاپ از طریق این دستگاه ها با موارد زیر نیز سازگار است:

 • Apple AirPrint
 • Google Cloud Print
 • HP ePrint
 • برنامه هوشمند HP

در حالی که سازماندهی گروه های کاری برای هر 3 مدل ساده است، مدل HP LaserJet Pro M404dw روشهای انعطاف پذیرتری را برای سازماندهی یک گروه کاری ارائه می دهد. این مدل علاوه بر قابلیت های اتصال دو مدل دیگر، یک شبکه رادیویی Wi-Fi 802.11b / g / n / 2.4 / 5 GHz اضافه نیز دارد. اکنون گروه کاری را می توان از اعضایی که روی چندین دستگاه بی سیم کار می کنند ، ایجاد کرد. در هر صورت، هر 3 مدل گزینه های زیادی برای اتصال آسان به گروه های کاری شما دارند.

امنیت چاپگر

داده یکی از ارزشمندترین دارایی های شرکت شما است. با این حال، تا زمانی که موارد امنیتی پیگیری نشوند، تمام داده ها آسیب پذیر خواند بود. یک چاپگر بدون امنیت می تواند به عنوان یک درب ورودی به یک شبکه و پرونده هایی که در آن قرار دارد باشد. افراد زیادی این را نمی دانند و بنابراین چاپگرها را بدون امنیت رها می کنند. سری HP LaserJet Pro M404 دارای مجموعه ای از اقدامات امنیتی است که با سایر چاپگرهای کلاس خود قابل مقایسه نیست. بسیاری از چاپگرها ممکن است در هنگام راه اندازی در معرض حملات بیشتری قرار گیرند، اما سری M404 برای جلوگیری از این اتفاقات دارای ویژگی های زیر هستند:

 • بوت امن
 • یکپارچگی نرم افزاری
 • یکپارچگی کد زمان اجرا
 • EWS محافظت شده با رمز عبور
 • مرور ایمن از طریق SSL / TLS 1.0 ، TLS 1.1 ، TLS 1.2
 • IPP ایمن از طریق TLS
 • فعال و غیرفعال کردن پورت شبکه
 • غیرفعال کردن پروتکل های استفاده نشده

با داشتن بسیاری از ویژگی های امنیتی دیگر موجود در سری HP LaserJet M404، می توانید اطمینان داشته باشید که هکرها نمی توانند به اطلاعات شما از طریق چاپگر دستبرد بزنند. در مورد مدل HP LaserJet M404dw، دسترسی به Wi-Fi نیز با تهیه احراز هویت از دسترسی غیرمجاز ایمن می شود.

ابعاد و صفحه کنترل چاپگر

فضایی که در آن کار می کنید غالباً هزینه بالایی برای تجارت شما به همراه دارد. بنابراین، بهینه سازی فضای اداری برای اطمینان از حداکثر استفاده از متر مربعی که برای آن هزینه می کنید بسیار حیاتی است. برای مشاغل کوچک، اهمیت فضای کار حتی حیاتی تر است. طراحی ساده چاپگرهای سری HP LaserJet M404 به آنها اجازه می دهد تا در فضای کوچکتری نسبت به سایر چاپگرها جای بگیرند. سری M404 با ابعاد 35.73 سانتی متر عمق و 38.1 سانتی متر عرض، فضای گرانبهای میز شما را در کمترین حد ممکن اشغال می کند. ارتفاع این محصول نیز فقط 21.6 سانتی متر است، به این معنی که در صورت لزوم به راحتی می توانید در داخل قفسه یا در زیر میز شما قرار بگیرد. حتی اگر میز تحریر ارزان تری دارید، وزن چاپگر 8.56 کیلوگرم است و بنابراین میز کار شما را با فشار زیادی روبرو نمی کند.

مانند تمام عملکردهای سری LaserJet Pro M404، صفحه کنترل ای سری نیز بسیار ساده است که در بالای چاپگر نصب شده و از دو خط LCD و پنج دکمه برای انتخاب تشکیل شده است. این صفحه نمایش بسیار تمیز و ساده طراحی شده است.

بهره وری انرژی چاپگر

چاپگر تک رنگ HP LaserJet Pro M404dn به اندازه کافی قدرتمند است و می تواند نیازهای چاپی یک گروه کاری با حداکثر 10 کاربر را برطرف کند. با این وجود، از مقدار زیادی نیرو برای انجام این کار استفاده نمی کند. هر مدل از سری HP LaserJet Pro M404 با استفاده از ویژگی انحصاری Instant On HP تنها 485 وات در هنگام چاپ فعال انرژی استفاده می کنند. این ویژگی همچنین چاپگر را هنگامی که استفاده نمی شود به حالت خواب می فرستد و دیگر نیازی نیست تا آن را برای مدت زمان طولانی در حالت آماده به کار نگه دارید. این به میزان قابل توجهی در هزینه های انرژی صرفه جویی می کند. زیرا در حالت آماده به کار، اگرچه مصرف انرژی فقط 5.5 وات است، اما در حالت خواب فقط 0.5 وات می شود.

به علاوه پرینترهای سری 404 اچ پی مجهز به ویژگی Instant On مانند سایر چاپگرهای لیزری به زمان گرم شدن نیاز ندارد و زمان اولین پرینت از حالت خواب تنها 6.3 ثانیه خواهد بود. این صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی را برای شما به ارمغان می آورد و هزینه های عملیاتی را پایین تر و بهره وری را بیشتر می کند.

خلاصه بررسی چاپگر HP LaserJet Pro M404

مدل های مختلف سری چاپگر HP LaserJet M404 برای به حداکثر رساندن بهره وری گروه های کاری بسیار مناسب هستند. سری HP LaserJet M404 با چاپ سریع بر روی انواع رسانه ها و اندازه ها، صرفه جویی در مصرف انرژی، طیف گسترده ای از قالیت های اتصال و تنظیمات فراوان، امکان کار با طیف وسیعی از دستگاه ها را برای مشاغل کوچک و بزرگ ارائه می دهد.

منبع: cartridgesdirect

جلال طاهری - 48 posts

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

دیدگاهتان را بنویسید