برای تعمیر و سرویس ویدیو پروژکتور در اصفهان با شماره همراه 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

چطور ویدیو پروژکتور جدید بخرم

اگر قصد داری یک دیتا پروژکتور جدید برای مدرسه، شرکت یا برای خانه به عنوان سینمای خانگی بخری، به کیفیت و وضوحی نیاز داری که بیش از یک نفر بتوانند محتوای پخش شده را به دقت ببینند.اما برندها و اصطلاحات فنی خیلی زیادی که مثل همه زمینه های تخصصی دیگر در پروجکشن هست، شاید کمی شما رو گیج کنند. به همین خاطر این راهنما را آماده کردم تا به پرسش های پرکاربرد درباره اصطلاح ها، ویژگی ها و یکسری چیز های دیگر پاسخ بدم.

نسبت کنتراست

نسبت کنتراست تفاوت بین روشنایی و تاریکی در صفحه را با یک عدد نشان می دهد. اگر روشن ترین رنگ سفید و تیره ترین رنگ سیاه را روی صفحه نمایش انتخاب کنی و درخشندگی آنها را با هم مقایسه کنی، نسبت کنتراست مشخص می شود. مثلا، نسبت کنتراست 1000:1 یعنی این که روشن ترین رنگ سفید 1000 برابر روشن تر از تیره ترین رنگ سیاه است.

پس، عدد های زیاد در نسبت کنتراست یعنی این که تصویر بسیار شفاف و پرجزئیات است. کنتراست به ویژه برای سینمای خانگی خیلی مهم است، چون نور محیط اجازه نمی دهد تا فرق رنگ پوست ویل اسمیت و تام کروز را متوجه بشوی.

فناوری exclusive Vertical Alignment (ال سی دی انحصاری تراز عمودی VA) از اپسون می تواند رنگ های مشکی مات را طبیعی تر کند و نسبت کنتراست را تا عدد 200000:1 بالا ببرد.

وضوح

رزولوشن یا وضوح تعداد نقطه هایی است که دیتا پروژکتور با آنها تصویر را می سازد. هرچقدر تعداد این نقطه ها بیشتر شود، تصویر هم واضح تر می شود.مساله وضوح مخصوصا در تصویرهای بزرگ بیشتر به چشم می آید. وضوح را با ترکیب عددهایی مثل 1920×1200 یا به فارسی 1920 در 1200 نشان می دهند. یعنی 1920 نقطه عمودی و 1200 نقطه افقی که سرجمع می شود 2304000 که کل تصویر یا صفحه را می سازد.

درباره ویژگی های این فناوری بیشتر بدانید

استفاده راحت

برای اینکه محتوا را بدون دردسر روی دیوار پخش کنی، یکسری ویژگی هایی هست که کار را راحتر می کنند.

بیشتر…
 • HDMI: صدا و تصویر دیجیتال با کیفیت بالا از یک کابل به دیتاشو ارسال می شود
 • اتصال بی سیم: محتوای موبایل یا لپ تاپ بدون نیاز به سیم منتقل می شود
 • تصحیح تصویر عمودی و افقی: با کلید تنظیم سریع می توانی تصویر را روی پرده یا دیوار تراز کنی.
 • روشن/خاموش سریع: هیچ وقت اضافی برای سرد یا گرم شدن پروژکتور صرف نمی شود.

فن آوری های پروجکشن

در بیشتر ویدیو پروژکتورها از دو فناوری استفاده می شود: 1 تراشه DLP یا 3 تراشه 3LCD.

بیشتر…

پروژکتورهای با کیفیت و حسابی به خاطر مصرف کم انرژی و روشنایی بالا از سه تراشه LCD استفاده می کنند

فنارری DLP از یک منبع نور و چرخ رنگی استفاده می کنند و شدت نور و غلظت رنگ کمتری نسبت به فناوری LCD دارند.

دیتا پروژکتور بی سیم

برای حذف کردن سیم کشی مخصوصا در دیوارهای خانه، می توان از فناوری اتصال بی سیم استفاده کرد.

راه های وصل شدن

روش های وصل شدن مختلفی مثل USB، VGA، Component، HDMI و Display Port هستند که خیلی از این کانکتورها با آداپتور به هم تبدیل هم می شوند.

سازگاری

دیتاشو های تعاملی می توانند هر میز یا دیواری را تعاملی کنند. ترکیب تصویر و قلم اجازه می دهد تا تخته سیاه یا سفید و کثیف کاری را کنار بگذاری.

بیشتر…

پروژکتورهای تعاملی می توانند میز یا هر سطح صاف دیگری را بدون تخته یا قلم تعاملی به یک سطح لمسی یا تعاملی تبدیل کنند. این ویدیو پروژکتورها باید فاصله پرتاب کوتاه یا خیلی کوتاه داشته باشند تا نور شدید از روبرو چشم طرف را کور نکند و سایه شخص هم روی تصویر نیوفتد. با قابلیت تعاملی می توان روی تصاویر حاشیه نویسی کرد یا با قلم های تعاملی محتوا را مدیریت یا تغییر داد.

پرتاب نور

اندازه تصویر به ریخت اتاق بستگی دارد. اگر ویژگی های ویدیو پروژکتور و قدرت پرتاب آن را بدانی، می توانی در بهترین گوشه اتاق آن را نصب کنی.

تنظیم تصویر و موقعیت

دیتا پروژکتورهای جدید به شما امکان می دهند که بدون دردسر یا دانش خاصی تصویر خروجی برای رسیدن به بهترین کیفیت تنظیم کنید.

شبکه

محتوای جلسات، ارائه ها و برنامه های خصوصی را می شود با نرم افزار مخصوص اسمارت فون یا از روی کامپیوتر متصل به شبکه به دیتاشو رساند.

بیشتر…

پروجکشن از طریق شبکه

محتوا را می توان از یک کامپیوتر از طریق شبکه به یک پروژکتور رساند. با استفاده از نرم افزار Easy MP Network Projector در ویدیو پروژکتورهای اپسون می توانی:

 • یک تصویر یا چندین تصویر مختلف را از یک کامپیوتر به چندین دیتا پروژکتور ارسال کنی
 • بدون تغییر کابل، دیتاشو را با ارائه دهندگان دیگر به اشتراک بگذارید
 • حداکثر شانزده کامپیوتر را به یک پروژکتور متصل کنید

پخش پیام

این ویژگی امکان تا می‌دهد تا اعلان‌های سفارشی‌شده، پیام‌های بلادرنگ و هشدارها را برای ویدیو پروژکتورهای Epson متصل به شبکه پخش کنی. پیام‌ها را می‌توان به بیش از هزار دیتا پروژکتور به طور همزمان ارسال کرد و محتوای فعلی صفحه را کنترل کرد، مگر اینکه این عملکرد غیرفعال باشد. این ویژگی برای مؤسسات بزرگ، می‌تواند ابزار مفیدی برای ارسال پیام‌ها، اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌ها در سطح گسترده باشد.

نظارت

ویژگی مانیتورینگ نگهداری از دیتاشو ها را آسان تر می کند. مثلا می شود یک نفری با دسترسی از راه دور از شبکه، همزمان کار پروژکتورهای چند مکان را انجام داد.

نصب و راه اندازی ویدیو پروژکتورهای پیشرفته

 • راه حل های سه بعدی
 • تقسیم کردن صفحه
 • همپوشانی لبه ها
 • پروجکشن 360 درجه

کیفیت ساخت بالا

اینکه یک دیتا پروژکتور چقدر عمر می کند و چقدر هزینه نگهداری دارد به لامپ آن بستگی دارد. مثلا 3000 ساعت حداقل عمری است که یک دیتاشوی خوب باید دوام بیاورد و برای دستگاهای متوسط رو به بالا 5000 ساعت عدد مناسبی است.

بیشتر…

هزینه نگهداری و قابلیت اطمینان از مهمترین ویژگی های استفاده از پروژکتورها هستند

سرویس به موقع فیلتر اجازه نمی دهد که گرد و غبار بر روی لامپ و آینه ها جمع شود و هزینه های تعمیر و نگهداری وسیله را به شدت کم می کند. بعضی از برند های ویدو پروژکتور مخصوصا از این مدل های چینی ادعا می کنند که فاقد فیلتر هستند و البته که راست می گویند و فیلتری برای تعویض کردن ندارند. اما روشی هم برای محافظت از عوامل بیرونی مثل گرد و غبار و رطوبت در نظر نگرفته اند و این به شدت روی عمر لامپ تاثیر می گذارد.

منبع: epson.com