برای تعمیر و سرویس ویدیو پروژکتور در اصفهان با شماره همراه 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

خیلی از ویدیو پروژکتورها امکانات ساده ولی کاربردی برای تنظیم خود دارند.

تنظیم دستی دیتا پروژکتور باید با چند مرحله ساده تمام شود، مثلا یک دکمه فیزیکی یا نوار لغزنده برای تنظم می تواند کاربر را از رفتن به منوهای پیچیده راحت کند. اما تنظیم خودکار یک مزیت بلقوه است که تصویر را بدون دخالت کاربر تراز می کند. همه دیتاشوها ویژگی هایی برای تنظیم و تراز تصویر دارند، ولی بدون شک نمونه های حرفه ای تر تنظیم های حرفه ای تری هم برای این کار دارند.

اصول تصحیح افقی و عمودی تصویر

وقتی که پروژکتور مستقیماً جلوی صفحه نمایش نباشد، و نسبت به دیوار یا پرده متمایل یا زاویه دار نصب شده باشد، تصویر ذوذنقه ای می شود. اما، تصحیح اصطلاحا Keystone این مشکل را برطرف می کند و تصویر کاملا مستطیل می شود. که بسته به مدل و برند وسیله می تواند دستی و اتوماتیک انجام شود.

در روش خودکار بعد از لمس یک دکمه تصویر خراب را شناسایی و آن را اصلاح می کند. تصحیح Keystone عمودی بالا و پایین تصویر را درست می کند و تصحیح افقی چپ و راست تصویر را درست می کند.

تغییر لنز

تغییر به لنز اجازه می دهد تا به صورت عمودی ویا افقی در داخل ویدیو پروژکتور حرکت کند و تصویری کامل و صاف با فوکوس یکنواخت ارائه کند. این امکان باعث می شود تا بتوان دیتا پروژکتور را بدون از دست دادن وضوح در تقریبا هر جایی و با هر حالتی نصب کرد. بعد از آن لنز است که با بالا و پایین رفتن و یا چپ وراست کردن سر خود تصویر را در خروجی تنظیم می کند.

تناسب صفحه نمایش

Screen Fit حسگر خودکاریست که با یک دکمه اندازه صفحه نمایش، کیستون و فوکوس را تنظیم می کند. Screen Fit با سنسوری که در جلوی دیتاشو قرار گرفته، به طور خودکار شکل و موقعیت تصاویر را اصلاح می کند تا به درستی روی صفحه نمایش قرار گیرد.

Quick Corner®

ویژگی Quick Corner در ویدیو پروژکتورهای اپسون کمک می کند هر یک از چهار گوشه تصویر را به طور مستقل با استفاده از کنترل از راه دور جابجا کنی تا تصویری بی نقص و مستطیلی درست شود.

بزرگنمایی

زوم اپتیکال یک قابلیت فیزیکی است که با کم و زیاد کردن فاصله لنزهای داخل دستگاه بدون اعوجاج و کم شدن کیفیت، تصویر را بزرگتر می کند. اما زوم دیجیتال که معمولا هم در دوربین گوشی های هوشمند به خاطر جای کم استفاده می شود این قابلیت را شبیه سازی می کند و مسلما باعث کم شدن کیفیت تصویر هم می شود. البته معمولا در تمام وسیله ها مقداری زوم اپتیکال و زوم دیجیتال با هم ترکیب شده اند.

لنزهای اختیاری

در برخی از ویدیو پروژکتورها می توان لنز را تغییر داد. اگر مدل و برند اجازه بدهد که لنزهای اختیاری روی آنها نصب کنی، می توان انعطاف بیشتری در محل نصب و پرده نمایش داشت و تصویر را درفاصله های دور و نزدیک به راحتی تنظیم کرد

تصحیح تصویر Easy-Slide

برای انجام تنظیمات افقی تصویر، یک نوار کنترل دستی در بالای بسیاری از دیتا پروژکتورها وجود دارد که به راحتی مخصوصا وضوح تصویر نمایش داده شده را تصحیح می کند.

منبع: epson.com