برای شارژ کارتریج لیزری . جوهری . سیاه و سفید . رنگی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

کارتریج پرینتر های جوهر افشان به طرز دیوانه کننده ای گران هستند. بسته به نوع ساخت و مدل پرینتر, میانگین چیزی حدود 100 دلار برای خرید مجدد کارتریج نیاز به هزینه خواهد بود. این در حالیست که قیمت پرینتر در هنگام خرید شاید چیزی بسیار پایین تر از این رقم بوده است. بنابراین هنگامی که شما قصد مصرف تا آخرین قطره های جوهر گران قیمت در کارتریج خریداری شده ی خود را دارید، شاید این سوال به وجود آید که پرینتر یا کامپیوتر متصل به آن چگونه و با استفاده از چه منطقی متوجه اتمام جوهر موجود در کارتریج می شود.

اما قبل از این که وارد جزئیات شویم بهتر است گفته شود که جلوگیری از استفاده کاربران هنگامی که جوهر کارتریج به حداقل رسیده از سیاست های عمده در بین بزرگان صنعت ماشین های اداری است. در واقع کارتریج پلاستیکی زمانی که به طور کامل خشک شود ممکن است به علت حرارت بیش از حد انتظار آب شده و به هد یا دیگر قطعات پرینتر آسیب رساند.

عموما بخش جوهر در پرینتر ها به خاطر سیاست های مالی شرکت های تولید کننده پرینتر، کم بازده و فوق العاده گران است. در این حالت شرکت های سازنده سود واقعی خود را از فروش جوهر و مواد مصرفی در دراز مدت به دست خواهند آورد.

به همین خاطر پافشاری سازنده به کم بودن جوهر در دستگاه های پرینتر در واقع تضمینی برای نقدینگی محسوب شده و شارژ مجدد یا استفاده بیش از حد مجاز تعیین شده, برای شرکت ها به نوعی زیان ده خواهد بود.

دقیقا چگونه پرینتر متوجه می شود که جوهر کارتریج کم شده است؟

توسعه دهندگان مختلف روش های متفاوتی را برای انجام این فرآیند پیش می گیرند.

کارتریج پرینتر های اپسون به یک تراشه مدار مجتمع مجهز هستند. این تراشه وظیفه بررسی نصب کارتریج مناسب و همچنین آمارگیری از میزان جوهر خارج شده از کارتریج را بر عهده دارد. تراشه به عنوان یک شمارنده، دفعات استفاده از رنگ مورد نظر را محاسبه و هنگامی که کارتریج در آستانه کاهش جوهر بود هشداری را برای کامپیوتر ارسال تا به صورت پیغامی در نمایشگر مشاهده شود.

اما کانون روش دیگری را پیش گرفته است. هر پرینتر از یک حسگر نوری استفاده می کند تا به وسیله یک منشور, پرتویی از نور را به پایین ظرف جوهر بتاباند. هنگامی که سطح جوهر به پایین تر از حد تعیین شده کاهش یافت، باریکه از نور به سمت حسگر برخورد کرده و باعث ایجاد پیامی مشابه با اپسون در نمایشگر برای تعویض کارتریج خواهد شد.

برخی دیگر از تولید کنندگان مانند HP هد را به طور مستقیم داخل کارتریج قرار می دهند، به این ترتیب خطر آسیب دیدگی احتمالی در آن با تعویض کارتریج در نوبت بعدی رفع خواهد شد. در این حالت از یک تراشه مانند نمونه های اپسون استفاده می شود، اما این بار به عنوان بخشی از سیستم. برخی از این پرینتر ها با وجود جوهر در مخازن خود لجوجانه به انجام ندادن پرینت اصرار دارند تا در نهایت به کاربر چاره ای جز خرید کارتریج نو نداشته باشد.

تمامی این تدابیر در حالی انجام می شود که تقریبا تمامی پرینتر های جوهر افشان به هنگام خاموش و روشن شدن مقدار زیادی از جوهر را در چرخه های تعمیر و نگهداری دور ریخته و در محل های دخیره جوهر اضافی می ریزند.

اکنون پرسش بزرگ اینجاست که آیا این رفتار تولید کنندگان برای پافشاری در هشدار کاهش جوهر و تنظیم سود آوری مبتنی بر آن در حالی که هنوز پول هزینه شده توسط مشتری برای کارتریج تا انتها صرف نشده, کاری درست است یا اشتباه؟

منبع : howstuffworks

جلال طاهری - 49 نوشته

تقریبا دوازده سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در زمینه پرینتر و دیتاپروژکتور هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار شده.

دیدگاهتان را بنویسید