برای تعمیر . سرویس . پرینتر لیزری سیاه و سفید . رنگی در اصفهان با شماره 09137869928 (طاهری) تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آدرس درج شده در صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.

حتما اگر مدتی را صرف تحقیق در مورد پرینترها کرده باشید، می دانید که فناوری چاپ شخصی دو نوع عمده و بسیار متفاوت از هم دارد: چاپگرهای جوهرافشان و چاپگرهای لیزری. شاید برای بسیار از افراد سوال باشد که تفاوت بین پرینتر های جوهرافشان و لیزری چیست؟ و مهمتر از آن، کدام یک با نیازهای شما سازگارتر است؟ برای یادگیری اصول اولیه چاپگرهای لیزری در مقابل جوهرافشان به ادامه مطلب مراجعه کنید تا قبل از خرید، تمام حقایق را بدانید.

تفاوت بین پرینترهای جوهرافشان و لیزری چیست؟

چندین تفاوت بین پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهر افشان وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری برای خرید در نظر گرفته شوند.

پرینترهای جوهرافشان

برای تولید محتوا از جوهر با دانه های رنگی استفاده می کند و برای کیفیت های بالا و چاپ تصاویری که مخصوصا شامل چهره ی انسان می شوند بسیار عالی است. این دسته پرینترها را معمولا کابران خانگی به دلیل ارزانی یا بی اطلاعی از معایبش انتخاب می کنند.

پرینترهای لیزری

از تونر پودر برای تولید متن و تصاویر استفاده می کند. پرینترهای لیزری به طور کلی از همتایان جوهر افشان خود بزرگتر هستند و سرعت چاپ بالاتری دارند. کسب و کارهای بزرگتر و با حجم چاپ بالا، اغلب چاپگرهای لیزری را به دلیل ویژگی‌های منطبق تر با کسب‌وکارشان انتخاب می‌کنند، مانند سینی‌های ورودی اضافی برای تعداد کاغذ بیشتر.

چاپگرهای لیزری و جوهرافشان چگونه کار می کنند؟

یکی از تفاوت های اساسی بین چاپگرهای جوهرافشان و لیزری نحوه عملکرد آنهاست. اگرچه هر دو می توانند متن و تصاویر واضح و تمیزی تولید می کنند، اما نحوه انجام این کار در آنها بسیار متفاوت است.

چاپگرهای جوهرافشان از نازل های کوچکی استفاده می کنند که قطرات جوهر را مستقیماً روی کاغذ پرتاب می کنند. این روش کمک می کند تا تصاویر چاپ شده بسیار شفاف شوند. اگر به دنبال تولید عکس، گرافیک یا تصاویر با وضوح بالا در اسناد خود هستید، بهترین انتخاب برای شما فناوری جوهر افشان است.

چاپگرهای لیزری به جای جوهر رنگی از رنگدانه های جامد استفاده می کنند. پرینترهای لیزری نقاط باردار الکترواستاتیکی را روی یک غلطک حساس به نور تولید می کنند که باعث جذب تونر پودر می شود، سپس تونر به کاغذ منتقل می شود و با حرارت بر روی آن ثابت می شود. چاپگرهای لیزری چاپ های سیاه و سفید واضح و چاپ های رنگی درخشانی را ارائه می دهند.

هنگام انتخاب جوهر افشان در مقابل لیزری چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیرید؟

اگر در حال تصمیم گیری بین چاپگر جوهر افشان یا چاپگر لیزری هستید، چندین فاکتور برای تصمیم گیری بهتر وجود دارد:

  • قیمت: اگر به کپی، اسکن و فکس نیازی ندارید، انتخاب های زیادی در پرینترهای تک کاره لیزری وجود دارد. چاپگرهای جوهرافشان معمولا قیمت خرید پایین تری نسبت به رقیب خود دارند، ولی کارایی و قابلیت اطمینان پرینترهای لیزری به مراتب بیشتر از نمونه های جوهر است.
  • کیفیت: چاپگرهای جوهرافشان به عنوان مرجع چاپ محتوای رنگی مخصوصا فتوگرافی به کار می روند و نمونه های لیزری برای کارهای اداری و تعداد بالا مناسب تر هستند. اما هر دو در صورت سالم بودن می توانند متنی واضح و خوانا را به شما ارائه دهند. چاپگرهای جوهرافشان قابلیت چاپ بدون حاشیه را نیز دارند.
  • سرعت و حجم چاپ: چه تعداد پرینت را در چه زمانی نیاز دارید؟ پرینترهای لیزری می‌توانند حجم بالایی از پرینت را در کمترین زمان تولید کنند و این قابلیت آنها را به انتخابی عالی برای مشاغل تبدیل می‌کند. کسب و کارهای خانگی هم می توانند نیاز خود را به راحتی با یک پرینتر جوهرافشان برطرف کنند.
  • بازده: کارتریج های هر دو مدل لیزری و جوهرافشان بازدهی و حجم کاری متفاوتی دارند، اما کارتریج پرینترهای لیزری از نظر طراحی، دوام و قابلیت اطمینان در این مسابقه برنده می شوند. معمولا کارتریج جوهر در پرینترهای جوهری طوری طراحی می شوند که بعد از مقدار معینی مصرف از دسترس خارج می شوند و از این نظر برای کاربران پرمصرف اصلا به صرفه نیست.