مدیریت داده‌های data storage (ذخیره‌سازی) PSP در Android 11 به بالا به خاطرمحدودیت‌های اندروید های جدید کمی پیچیده‌تر از گذشته شده است.

داده ها چطور در PSP ذخیره می شوند

PSP واقعی، داده‌های ذخیره‌شده و نسخه‌های نمایشی دانلود شده بازی ها را روی چیزی به نام «Memory Stick»، که اساساً یک micro-SD است، ذخیره می‌کند، هرچند از نظر فیزیکی کمی بزرگ‌تر است. شبیه ساز PSP برای شبیه سازی این فرآیند، از یک فولدر معمولی در سیستم فایل استفاده می کند. شبیه ساز PSP در اندروید، به طور سنتی از پوشه ای در ریشه به نام “External storage” استفاده می کند.

در اندروید 11، 12 و بالاتر، PPSSPP (مانند سایر برنامه‌ها) دیگر نمی‌تواند برای خواندن/نوشتن در حافظه خارجی دستگاه اجازه درخواست کند. در عوض، برای کار کردن با هر پوشه باید اجازه بگیرد.

برای این کار، موقع راه اندازی شبیه ساز PSP، می خواهد که یک پوشه برای ذخیره سازی داده های PSP انتخاب یا ایجاد کنی. اما اگر این کار را نکنی، شبیه ساز PSP سیو بازی ها و موارد اینطوری را در پوشه های کنار فایل های خودش در /Android/Data/org.ppsspp.ppsspp یا /Android/Data/org می ریزد.

روش توصیه شده برای راه اندازی

به نظر من یک فولدر به اسم PSP در ریشه حافظه ایجاد کن. منظورم این نیست که باید فایل‌های ISO/CSO بازی را در اینجا ذخیره کنی، آنها می‌توانند در هر مکانی یا چندین مکان مختلف باشند و از این نظر مشکلی نیست.

در اینجا یک راهنمای گام به گام برای نحوه ایجاد پوشه دارم:

اول، موقعی که شبیه ساز PSP اجرا می شود (یا بعداً در Settings/System/Memory Stick Location)، «Create or use existing folder» را انتخاب کن. انتخابگر پوشه زیر را دریافت خواهید کرد. (اگر این کار را نکردی و در یک پیغام خطای قرمز دیدی، اینجا کلیک کنید).

مطمئن شو که در ریشه هستی، در ریشه فضای ذخیره سازی گوشی اندرویدی می گوید “Can’t use this folder”.

اگر از قبل پوشه PSP داری، فقط آن را انتخاب کن و روی Use this folder کلیک کن. تمام.

اگر نه، علامت های قرمز رنگ در تصویرهای زیر را دنبال کن (از راست به چپ)