چاپ بلندگوی سه بعدی توسط محققان دانشگاهی

چاپ بلندگوی سه بعدی توسط محققان دانشگاهی
۱۴ دی ,۱۳۹۲ بدون دیدگاه پرینت سه بعدی,وبلاگ جلال طاهری

همه روزه اخبار زیادی درباره طرح های مفید و جذاب اجرا شده توسط پرینتر های سه بعدی در رسانه های مختلف شنیده می شوند. اما شنیده ها این بار تنها به پرینتر های سه بعدی ختم نشده و قبل از آن در دنیای پر هیاهوی موسیقی نیز دستی داشته است! محققان دانشگاه کرنل نیویورک به تازگی موفق به طراحی و ساخت یک بلندگو توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی شده اند. این اولین باریست که محققان موفق به ساخت یک وسیله الکترونیکی کامل و قابل استفاده به وسیله این فناوری می شوند.

بدنه پلاستیکی, بلندگو, سیم پیچ رسانا و مغناطیس و سایر قطعات این بلندگو همگی توسط پرینتر سه بعدی Fab@Homes چاپ شده و بعد از اتمام فرآیند چاپ با اتصال سیم به دستگاه پخش قابل استفاده است.

Fab@Homes پرینتری تحقیقاتی است که توسط دو نفر از دانشجویان مرکز کرنل جهت کمک به تحقیقات در زمینه چاپ سه بعدی طراحی شده است.

یکی از ایده های اصلی تمامی توسعه دهندگان پرینتر های سه بعدی در سرتاسر جهان فراهم آوردن امکان پرینت سیستم های کاربردی توسط کاربر در محیط های خانگی بوده که البته هنوز به طور کامل اجرایی نیست.

پرینتر های استاندارد همگی برای چاپ سه بعدی غیر قابل استفاده هستند و بیشتر پرینتر های سه بعدی نیز که به تازگی به بازار راه پیدا کرده اند توانایی کار با مواد اولیه مختلف را ندارند. در حالی که ساخت یک دستگاه کارآمد نیازمند مجموعه ای از مواد و قطعات با قابلیت ها و مشخصات متفاوت در کنار هم دارد. در واقع پرینتر طراحی شده توسط این گروه می تواند سیم پیچ رسانا, مس, پلاستیک و سایر ملزومات را از یک پرینتر با درجه حرارت های مختلف و زمان پخت متفاوت به هم پیوند داده و در نتیجه یک محصول کامل و کارآمد ارائه دهد.

به عقیده توسعه دهندگان این طرح, در آینده مردم می توانند به سادگی خوردن یک قهوه, ملزومات و دستگاه های مورد نیاز خود را در خانه تولید و استفاده کنند.

درباره نویسنده
جلال طاهری تقریبا هشت سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در پرینتر و چندمنظوره های اچ پی, کانن و اپسون هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار اصفهان و شبکه های اجتماعی مرتبط با اون هستش.

سوال بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.