پرواز موفقیت آمیز جت جنگنده RAF با قطعات پرینت شده!

پرواز موفقیت آمیز جت جنگنده RAF با قطعات پرینت شده!
۳ آذر ,۱۳۹۳ بدون دیدگاه پرینت سه بعدی,وبلاگ جلال طاهری

در حالی که طرفداران پرینتر های سه بعدی در جهان معمولا افرادی با اهداف غیر نظامی و پرینتر های رومیزی خانگی هستند, ارتش انگلیس به دنبال استفاده صنعتی از پرینتر های سه بعدی (پلاستیک/فلز) برای ترمیم ابزار ها و وسایل نقلیه خود است. شرکت هوافضای BAE تایید کرده که نیروی هوایی سلطنتی موفق شده جت موسوم به تورنادو GR4 را بعد از تعویض قطعات با نمونه های مشابه پرینتر شده بوسیله پرینتر سه بعدی به پرواز در آورد.

پرینتر سه بعدی شرکت BAE
پرینتر سه بعدی شرکت BAE

قطعات پرینت شده این جت که با دقت بسیار بالایی طراحی و ساخته شده اند, شامل محافظ کابین رادیو خلبان, محافظ دنده فرود و دریچه های هوا می شوند.

این قطعات کوچک دقیقا همان چیزیست که به طور کامل از عهده یک پرینتر سه بعدی با درصد خطای بسیار پایین و هم خوانی بالا بر می آید. ساخت هر قطعه به طور متوسط چیزی در حدود 100 یورو هزینه خواهد داشت که صرفه جویی قابل توجهی برای جایگزینی قطعات فرسوده به سبک سنتی به وجود می آورد.

پرینتر سه بعدی مورد استفاده توسط شرکت BAE به دلیل سایز بزرگ و پشتیبانی از فرآیند ساخت بدونه وقفه با نمونه های مشابه خانگی یا صنعتی متفاوت بوده و به همین خاطر هم هزینه های نگهداری و تولید قطعات توسط آن بالاتر از نمونه های دیگر است.

امید است جت جنگنده RAF با جایگذاری قطعات پرینت شده سه بعدی در چند سال آینده بتواند هزینه های سالانه خود را در حدود 1.2 میلیون یورو کاهش دهد. نقشه بعدی ارتش انگلیس راه اندازی یک پرینتر سه بعدی در کشتی های پشتیبان در نزدیکی میدان جنگ است تا به سرعت و بعد از آسیب دیدگی احتمالی جت ها با جایگذاری قطعات مورد نیاز, آنها را مجددا راه انداری کند.

درباره نویسنده
جلال طاهری تقریبا هشت سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در پرینتر و چندمنظوره های اچ پی, کانن و اپسون هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار اصفهان و شبکه های اجتماعی مرتبط با اون هستش.

سوال بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.