پشتیبانی شرکت Adobe از پرینت سه بعدی

پشتیبانی شرکت Adobe از پرینت سه بعدی
۷ فروردین ,۱۳۹۶ بدون دیدگاه وبلاگ جلال طاهری

هرچند پرینتر های سه بعدی هنوز به سطح مصرف خانگی نرسیده اند اما به یقین می توان گفت که در آینده ای نه چندان دور در هر خانه ای همانند پرینتر های لیزری و جوهر افشان مورد استفاده قرار گیرند. البته در حال حاضر خرید پرینتر های سه بعدی موجود چیزی در حدود ۳۰۰۰ دلار هزینه داشته که فعلا برای کاربران عادی مقرون به صرفه نیست.

اما فناوری چاپ سه بعدی تنها به سخت افزار آن ختم نمی شود و نرم افزار پشتیبانی از پرینت سه بعدی هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این زمینه شرکت ادوبی به منظور رشد فناوری پرینت سه بعدی, در نرم افزار فتوشاپ خود پشتیبانی از ساخت تقریبا تمام نمونه های سه بعدی و پرینتر های موجود در بازار را اضافه کرده است.

مسئول تیم توسعه نرم افزار های Creative Media در شرکت ادوبی می گوید:

قابلیت جدید پرینت سه بعدی در نرم افزار Photoshop CC نوید استفاده از مدل های سه بعدی را به صورت عمومی در آینده نزدیک می دهد. قبل از امروز فاصله بسیار زیادی بین نرم افزار های سه بعدی سازی و پرینتر های این فناوری وجود داشت اما امروز معماران و طراحان به سادگی یک کلیک در نرم افزار Photoshop CC می توانند طرح های اولیه خود را به دنیای واقعی وارد کنند.

این نرم افزار قابلیت سازگاری با اکثر پرینتر های سه بعدی را داشته و در صورت نبود پرینتر در لیست به سادگی می توان آن را با پرینتر دیگری اجرا نمود.

درباره نویسنده
جلال طاهری تقریبا هشت سال میشه که به صورت مستقل در زمینه خدمات ماشین های اداری فعالیت میکنم و عمده تخصصم در پرینتر و چندمنظوره های اچ پی, کانن و اپسون هست. علاوه بر این علاقه زیادی هم به طراحی سایت و نوشتن مطلب در فضای اینترنت دارم که نتیجه این علاقم تولید و بروز نگهداری سایت بهین افزار اصفهان و شبکه های اجتماعی مرتبط با اون هستش.

سوال بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.